Ramen w Warszawie – poznaj Omami

EKSPERYMENTALNIE

Ramen w Warszawie – poznaj Omami

Gdzie zjeść dobry Ramen w Warszawie? Poznaj restaurację Omami – restauracja japońska w centrum Warszawy. Jeszcze przed świętami wybrałam się z koleżankami na... The post Ramen w Warszawie – poznaj Omami appeared first on Eksperymentuj z życiem.

Sałatka z krewetkami i różowym sosem

Kulinarne przygody Gatity

Sałatka z krewetkami i różowym sosem

Jaglane sernikobrownie z musem dyniowym (wegańskie, bezglutenowe, bez cukru)

True taste hunters

Jaglane sernikobrownie z musem dyniowym (wegańskie, bezglutenowe, bez cukru)

Puree z ziemniaków

Kulinarny blog

Puree z ziemniaków

Puree z ziemniaków to niby nic wielkiego, a jednak… Danie bardzo proste w przygotowaniu, ale chodzi o to, aby było delikatne, aksamitne, puszyste i rozpływające się w ustach. Tak przygotowane ziemniaki z całą pewnością będą z chęcią konsumowane przez dzieci. W Polskich domach i nie tylko ziemniaki służą jako dodatek do wielu potraw. Jednak najczęściej są podawane prosto z wody w kawałkach, bądź przeciśnięte przez praskę. Pokażę Wam w jaki sposób przygotować z nich puszyste puree ziemniaczane, które odmieni Wasz codzienny obiad. Puree z ziemniaków – składniki (na 2 porcje) 4 ziemniaki łyżka śmietany (możecie zastąpić ją mlekiem -5 łyżek) łyżka masła sól pieprz koperek Puree z ziemniaków – przygotowanie Ziemniaki gotujemy do miękkości. Pamiętajcie aby posolić ziemniaki dopiero 5 minut przez zakończeniem gotowania. Odcedzamy. Do ziemniaków dodajemy masło, śmietanę i całość razem ubijamy (przeciskamy przez praskę). Doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Puree z ziemniaków podajemy posypane świeżo posiekanym koperkiem. Smacznego! Post Puree z ziemniaków pojawił się poraz pierwszy w Kulinarny Blog - wiesz jak gotować!.

Chrupiące lekko ostre mięso z warzywami i żółtym ryżem

Milion Smaków

Chrupiące lekko ostre mięso z warzywami i żółtym ryżem

Naleśniki ostropestowe

Śniadanie u Basi

Naleśniki ostropestowe

Ostropest jest bardzo zdrowy, dlatego warto jest go włączyć do codziennej diety. A najfajniejsze jest to, że można go "przemycać" w różnych standardowych przepisach! Dlatego zyskujecie zdrowie, a nic nie tracicie ze smaku ;-)1 jajko ½ szklanki wody ½ szklanki mleka 1 szklanka niecała mąki 1 szczypta soli 5 łyżek oleju3 czubate łyżki mielonego ostropestuW misce mieszamy wszystkie składniki do uzyskania gładkiego ciasta (możemy użyć blendera lub rózgi). Pozostawiamy na 15 minut do odstania, po czym ponownie mieszamy. Na suchej patelni smażymy cienkie naleśniki. Podajemy z ulubionymi dodatkami.

Książka Niebo Na Talerzu. Kruche ciasteczka orzechowo - pomarańczowe

Niebo na talerzu

Książka Niebo Na Talerzu. Kruche ciasteczka orzechowo - pomarańczowe

Poradnik – Jak obrać pomidora ze skóry

Kulinarny blog

Poradnik – Jak obrać pomidora ze skóry

Pomidory kupione w sklepie, sprowadzane z zagranicy mają w większości bardzo twardą skórkę, która może nam popsuć smak całej potrawy. Warto więc przed dodaniem do potrawy pomidorów, pozbawić ich skórki. Pokażę Wam sposób w jaki sposób szybko i prosto pozbyć się skórki z pomidorów. Jak obrać pomidora ze skóry Pomidory nacinamy w postaci krzyża na jednym z wierzchołków. Następnie wkładamy go do miski i zalewamy gorącą wodą. Po ok. 50 sekundach wyjmujemy i zdejmujemy skórę. Odchodzi praktycznie sama.   Sprawdźcie sami, że obrane pomidory smakują znacznie lepiej. Jeśli jednak macie , to myślę że nie warto obierać ich ze skórki, bo stracą wtedy cały smak i aromat :) Post Poradnik – Jak obrać pomidora ze skóry pojawił się poraz pierwszy w Kulinarny Blog - wiesz jak gotować!.

Galette z persymoną i burakiem

FOOD2

Galette z persymoną i burakiem

Kawa espresso

Zajadam

Kawa espresso

Zapach Domu

"Dobre życie. Dieta i rozwój z coachem zdrowia" Agnieszka Mielczarek

"Dobre życie" czekało cierpliwie na swoją kolej na mojej półce. Żałuję, że czekało tak długo. Agnieszka Mielczarek, coach, miesiąc po miesiącu prowadzi ku zmianie. Wyznaje zasadę, że ideą coachingu jest wywołanie chęci zmiany. Właściwie nieważne, na jakim etapie jest czytelnik. Czy chce schudnąć, czy zadbać o samopoczucie, a może chce zmienić nawyki żywieniowe... Ważne, by chęć wprowadzenia zmiany wyszła poza zamiary, a przeszła w czyny :) A docelowo, by uszczęśliwiła! Agnieszka Milczarek pisze, że szczęścia nie można się nauczyć. Droga do niego to droga przez siebie. To przekonanie również wynika z idei coachingu.Podróż tę uatrakcyjniają przepisy Pascala Brodnickiego dobrane optymalnie na każdy miesiąc. 

Schab suszony w pończosze długodojrzewający

Z miłości do słodkości

Schab suszony w pończosze długodojrzewający

POLĘDWICZKA Z SOSEM PIECZARKOWYM

Z Majeczką w kuchni

POLĘDWICZKA Z SOSEM PIECZARKOWYM

Polędwiczkę możemy przygotować bardzo łatwym sposobem. Ale również bardzo łatwo jest ją przesuszyć i sprawić, że nie będziemy jej jedli z miłą chęcią. Jak więc zagwarantować sobie sukces, by ta którą przyrządzimy była wyśmienita? Przyrządźcie ją tak jak to robię ja, będzie pyszna, soczysta i niezwykle aromatyczna.Składniki:1 polędwiczka wieprzowa1 łyżka ziół prowansalskich 1 łyżka płatków pomidorów suszonych1 łyżka soli2 łyżki olejusos:pół szklanki śmietany 30%20 dag pieczarek1/2 cebulikilka gałązek natki pietruszkisól, pieprzew. 1 łyżka mąkiWykonanie:Polędwiczkę nacieramy solą, ziołami prowansalskimi i suszonymi pomidorami. Odstawiamy do lodówki na min 3 godziny. Po tym czasie przekładamy mięso do naczynia żaroodpornego, polewamy olejem,pieczemy 30 minut w 180 st w przykrytym naczyniu, a następnie zmniejszamy temp na 140 st, pieczemy jeszcze 15 minut.Cały czas pod przykryciem. Sos: Cebule siekamy drobno, szklimy na oleju, dokładamy pieczarki pokrojone w plastry. Kiedy się zeszklą wlewamy śmietanę, dodajemy drobno posiekana natkę pietruszki, doprawiamy solą i pieprzem. Dusimy razem ok 10 minut, jeśli jest potrzeba zagęszczamy łyżką mąki.Upieczoną polędwiczkę kroimy w dość grube plastry, podajemy z sosem. 

Porady 40-latki

Jak spowolnić proces starzenia się?

 Co ma wpływ na proces starzenia się. Proces starzenia się to zjawisko, które dotyczy nas wszystkich. Obserwujemy je tak naprawdę już od momentu narodzin, bo z każdym dniem stajemy się przecież coraz starsi. I nawet na początku nam się to podoba. Każdy przeżyty dzień zbliża nas do magicznej 18 –stki i możliwości odpowiadania za własne […] The post Jak spowolnić proces starzenia się? appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Marcinek

Zjem to

Marcinek

Proziaki. Pieczywo na sodzie

Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Proziaki. Pieczywo na sodzie

Puszysty suflet z naleśników + produkty marki Seitenbacher + rozdanie + kod zniżkowy na zakupy!

Poranek na słodko

Puszysty suflet z naleśników + produkty marki Seitenbacher + rozdanie + kod zniżkowy na zakupy!

CO Z TĄ WALKĄ? - wywiad z Arturem Szpilką

Bazyliowy Mus

CO Z TĄ WALKĄ? - wywiad z Arturem Szpilką

Dietetyczny blok czekoladowy

W zielonej kuchni

Dietetyczny blok czekoladowy

Lekka sałatka z orzechowym sosem

JAZZOWE SMAKI

Lekka sałatka z orzechowym sosem

Dziś miałam ochotę na lekką sałatkę. Taką, która przywoła wiosnę i sprawi, że poczuję słońce w sercu. Wystarczyło połączyć kilka prostych składników a efekt był murowany. Zima przestała mi być straszna.To jeden z tych ekspresowych przepisów, których smak zaskakuje i przywraca uśmiech. Jeśli lubicie świeże sałatki, to coś dla Was. Chrupkość warzyw, kremowy smak suszonych pomidorów, aromat masła orzechowego, to naprawdę dobra kombinacja. Sprawdza się na każdą okazję. Serdecznie polecam!Lekka sałatka z orzechowym sosem:- 3 głowy sałaty rzymskiej- 5 suszonych pomidorów- 3 łyżki zielonych oliwek- 0,5 długiego ogórka- 2 łyżki masła orzechowego z kawałkami orzechów- 1 łyżka słodkiego sosu sojowego- 1 łyżka octu balsamicznego- 1 łyżka wodySałatę pokroić w grubą kostkę, pomidory w plasterki. Ogórki obrać i pokroić w kostkę. Dodać oliwki. Następnie w niewielkim kubku wymieszać masło orzechowe, sos sojowy,ocet i wodę. Warzywa wymieszać, polać sosem. Podawać z grzankami.Smacznego! 

Smalczyk z białej fasoli i cebulki prażonej

napiecyku

Smalczyk z białej fasoli i cebulki prażonej

Doskonały, wegetariański dodatek do pieczywa, najbardziej lubię go za smak i łatwość smarowania. Miękką, obraną fasolkę, wystarczy zmiksować z czosnkiem, oliwą i prażoną cebulą. Czasami, zamiast czosnku dodaję świeżo starty chrzan. Do pasty użyłam białej fasolki Jaś Karłowy ma przyjemny lekko słodki smak i namoczona, szybko się gotuje. Smalczyk dobrze się komponuje z chrupiącą, prażoną cebulką. W sklepie Galeria Herbat jest bardzo duży wybór przypraw i dodatków do smarowideł tj. suszony chrzan, czosnek, marchewka, pomidory, szczypiorek. Bardzo polecam Składniki 1 szkl. białej fasoli Jaś karłowy Plenus 3 łyżki cebulki prażonej Plenus 1 duży ząbek czosnku 2 – 3 łyżki oleju sezamowego Plenus lub miękkiego oleju kokosowego Plenus 1 łyżeczka soli Fasolkę dokładnie płukam, zalewam wodą i zostawiam na całą noc. Na następny dzień gotuję z solą do miękkości. Gotową przelewam zimną wodą. Za pomocą małego nożyka z fasoli ściągam skórkę. Do słoika daję fasolę, olej, połowę cebulki i zmiażdżony czosnek. Wszystko miksuję na gładką pastę. Na koniec do pasty dodaję resztę cebuli i wszystko mieszam. Pastę przechowuję w lodówce w szczelnie zamykanym słoiku. Smacznego  

Zdrowe nawyki w diecie – od czego zacząć?

Kuchnia Bazylii

Zdrowe nawyki w diecie – od czego zacząć?

Ruskie pierogi

Uwielbiam gotować

Ruskie pierogi

Słodka chwila zapomnienia z Nigellą Lawson - 10 najlepszych przepisów na słodkości

Smaczne Blogi

Słodka chwila zapomnienia z Nigellą Lawson - 10 najlepszych przepisów na słodkości

Lekki czekoladowo-pomarańczowy mus

Kuchenne szaleństwa

Lekki czekoladowo-pomarańczowy mus

Zdrowy koktajl ze szpinaku

Kulinarny blog

Zdrowy koktajl ze szpinaku

Niestety większość z Was nie przepada za szpinakiem. A należy wspomnieć, że jest on zdrowy i pełny, jakże ważnych pierwiastków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Szpinak zwiera w sobie m. in. potas, żelazo, kwas foliowy… więcej informacji o szpinaku znajdziecie TUTAJ. Przygotujemy zatem pełen właściwości zdrowotnych koktajl ze szpinaku i pomarańczy. Te ostatnie dostarczą nam bowiem witaminę C, która jest niezbędna jeśli chcemy wzmocnić odporność naszego organizmu. Dodatek miodu natomiast wzmocni naszą odporność, a przy okazji sprawi, że przygotowany koktajl będzie „zdrowo-słodki”. Zdrowy koktajl ze szpinaku – składniki spora garść szpinaku – ok. 100g łyżka miodu pomarańcz 3/4 szklanki wody mineralnej Zdrowy koktajl ze szpinaku – przygotowanie Zaczynamy od umycia szpinaku – zróbcie to dokładnie, bo może mieć w sobie piasek, a nie chcemy aby zgrzytał nam między zębami :) Pomarańczę obieramy ze skórki. Wszystkie składniki dodajemy do blendera i miksujemy do uzyskania gładkiej konsystencji. Smacznego! P.S. Zapomniałem dodać, że szpinak jest niskokaloryczny, więc koktajl idealnie nadaje się dla osób dbających o swoją sylwetkę. Post Zdrowy koktajl ze szpinaku pojawił się poraz pierwszy w Kulinarny Blog - wiesz jak gotować!.

Coś innego, coś nowego – sztuka!

OTWARTY HORYZONT

Coś innego, coś nowego – sztuka!

Kotlety schabowe w wersji light

Smaczne Blogi

Kotlety schabowe w wersji light

Hamburgery z wołowiną

Ania i Marcin Gotują

Hamburgery z wołowiną

Oponki serowe z ciepłymi malinami

Kuchnia Breni

Oponki serowe z ciepłymi malinami